'Elkaar de bal toespelen is de sport!'

'Elkaar de bal toespelen is de sport!'

Als je getroffen wordt door een dramatische gebeurtenis in je leven, kun je daar op verschillende manieren mee omgaan. De gebeurtenis gebruiken om niet alleen jezelf beter te maken maar ook impact te creëren voor je medemens, is een kracht die Toon van Dooijeweerd van YourGift Cards en Annemarie van der Sar van de Edwin van der Sar Foundation delen.

“Wat is ‘ie mooi he”, verzucht Annemarie van der Sar trots over haar Ridderorde, die ze afgelopen mei ontving. En trots mag ze zijn! Ze ontving de prestigieuze erkenning, een lintje, voor haar werk voor de Edwin van der Sar Foundation in de afgelopen 10 jaar. Samen met een sterk team zetten zij en Edwin zich met veel passie in voor deze Foundation. Want uit eigen ervaring weet ze hoe lastig ‘de weg terug’ kan zijn na een hersenbloeding en aan welke middelen en faciliteiten het toentertijd ontbrak.

Ambitie voor anderen
“De teleurstelling in mijn lijf en mijn verbazing over het ontbreken van materialen en mogelijkheden gaven mijn ambitie om het voor anderen beter te maken krachtig vorm. En daarom maak ik me als voorzitter van het bestuur met liefde sterk voor de prachtige projecten die de Foundation steunt, sinds 1 januari in duurzame samenwerking met de Hersenstichting.

Deze fusie zorgt ervoor dat de Hersenstichting zich, naast onderzoek, voorlichting en verbetering van behandelmethoden, ook focust op praktijkprojecten: mogelijkheden voor mensen met hersenletsel om verder te werken aan herstel of participatie.

Denk daarbij aan De Class, waar jongeren met hersenletsel door een intensief traject van-de- bank-naar-een-baan worden begeleid, of het landelijke netwerk aan wekelijkse zwem- en fitnesslocaties, in een prikkelarme omgeving met deskundige begeleiding. Deze krachtenbundeling voelt aan alle kanten prettig, het maakt ons team bij de Foundation minder kwetsbaar en meer zichtbaar. Doordat we gezamenlijk optrekken wordt de boodschap op verschillende manieren herhaald en versterkt. Het voelt elke dag weer fantastisch om me, samen met Edwin en ons team, in te zetten en impact te maken voor elk mens met hersenletsel.”

Lees meer

 

Gekoppeld aan dit bericht


Reacties

WhatsApp us!